Türkiyenin İlk ve Tek İp Kamera Satış Sitesi
Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Yararlanın.
Eviniz veya işyerinizde en doğru kurulum için mutlaka keşif yaptırın, karlı çıkın!
Ana Sayfa  >  Faydalı Bilgiler  >  3G IP Kamera
3G IP Kamera

3G Kamera

Cep telefonları ile sağlanan 3G internet teknolojisi ile görüntülü görüşme imkânı, ev ve işyerlerindeki kameralı güvenlik sistemlerinde de sağlanmaya başlanmıştır. 3G kamera sistemi ile iş yerleri ve evler gibi tüm alanlar, cep telefonlarından kolaylıkla izlenebilmektedir. Güvenlik kameralarının elde ettiği görüntüler, 3G teknolojisi ile mesafe sorunu olmadan izlenebilmekte ve izlenen bu görüntüler kayıt altına alınabilmektedir. 3G teknolojisinden en fazla bakıcı sisteminden yararlanıldığı belirtilirken, farklı güvenlik hizmetleri için de bu teknoloji kullanılabilmektedir. Görüntülerin çok hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlayan bu teknoloji sayesinde herhangi bir olumsuz durum meydana geldiğinde kısa sürede müdahale edilebilmekte ve olay önlenmektedir. Hırsızlık ve diğer olaylarla ilgili ev ve tüm işyerlerinin güvenliği sağlayan bu teknolojiden yararlanmak için IP kamera, dijital kayıt cihazı ve bir internet bağlantısı gerekmektedir.

 

3G Kamera İle Cep Telefonlarından İzleme Yapılabilir

3G kamera sistemi, ortamın güvenliğini kontrol etmenin yanı sıra özellikle seyahate çıkan işadamları tarafından işyerindeki çalışmaların izlenebilmesini de sağlamaktadır. Bu teknoloji ile şehir merkezlerinden 3G ile, şehir merkezlerinin dışında da GPRS ile görüntülerin anlık olarak izlenebilmesi mümkün olmaktadır. Güvenlik teknolojilerinin sunduğu bu hizmetten hem dış hem de iç ortamda yararlanılabilmektedir. Dış ortamlarda gece görüşe sahip IP kameraların bulunması gereklidir. IP kameralar, bir IP adresine bağlandıktan sonra cep telefonlarından kolayca takip edilebilmektedir. IP kameraların yanı sıra portatif mobil kamera ile de cihazın bulunduğu ortamın izlenebilmesi, hatta ortamdaki kişilerle sesli olarak görüşme yapılabilmektedir. Bu kamera ile görüntülü görüşmenin yanı sıra geniş bir alan gözlemlenebilmektedir. Hareketli olan bu kamerada gece görüş desteği bulunurken, görüntü hafızaya alınabilmektedir.

 

Yüksek Çözünürlüklü Kameralar Kullanılmalı

3G kamera sistemlerinde kullanılan IP kameraların renkli olması durumunda ortamdaki görüntülerin çok daha belirgin olduğu belirtilmektedir. Ayrıca çözünürlüğü yüksek kameralarla yapılan izlemenin, muhtemel olaylara karışan kişilerin çok daha net bir şekilde tespit edildiği de ifade edilmektedir. Bu teknoloji kullanılarak fabrikalar, ofisler, okullar, hastaneler, oteller, restoranlar, pastaneler, evler ve sayısız alanların güvenli bir hale getirilmesi mümkündür. Ancak sistemin profesyonel kişi ve firmalar tarafından uygulanması tavsiye edilmektedir.