Türkiyenin İlk ve Tek İp Kamera Satış Sitesi
Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Yararlanın.
Eviniz veya işyerinizde en doğru kurulum için mutlaka keşif yaptırın, karlı çıkın!
Ana Sayfa  >  Faydalı Bilgiler  >  Ip Kamera Sistemleri Fiyat
Ip Kamera Sistemleri Fiyat

IP kamera sistemleri, ekstra bir donanım kullanılmasına gerek kalmadan izleme yapılan yerdeki görüntüleri belirlenen bir noktaya dijital olarak aktaran cihazdır. Kamera görüntüyü dijitale dönüştürmekte, sonrada hem görüntüyü hem de sesi önce işlemcisine, ardından da işletim sistemiyle en uzak noktaya interneti kullanarak transfer etmektedir. IP kamera sistemlerindeki megapiksel çözünürlüklerle çok net görüntüler elde edilmektedir. Ayrıca yüksek çözünürlük, kameranın zoom yaptığında bile görüntü kaybını önlemektedir. Bu sistemlerde kullanılan kameranın özelliklerine göre fiyatlar değişmektedir. Bu nedenle sistem kurulmadan önce ıp kamera sistemleri fiyat ve kalite araştırmasının yapılması tavsiye edilmektedir.   IP Kamera Sistemlerinde Kurulum Avantajı Vardır IP teknolojileri, analog sistemlere göre çok daha avantajlıdır.

Kurulum avantajı sağlayan bu teknolojide daha az kablo kullanılmakta, hatta kablosuz IP kameralar kullanılarak sistem tamamen kablosuz olarak kurulabilmektedir. Görüntülerin arzu edilen her yerden izlenebilmesi ve kayıt altına alınabilmesi mümkün olan IP kamera sistemleri teknolojisinde kamera sayısı kolaylıkla artırılabilmektedir. IP teknolojisinde Ethernet üzerinden güç aktarmak mümkündür. Ayrıca PoE ile tek bir kablo kullanılarak hem data hem de gücün iletilebilmesi mümkündür. Bu, kabloların ortadan kaldırılması anlamına gelmektedir.

İnternet teknolojisinde altyapı da çoğu yerlerde hazırdır. Kurulum sırasında mevcut sistemler kullanılabilmektedir. IP sistem, kablosuz sistemlere kolaylıkla entegre edilebilmektedir. IP sistemlerin bakımı, analog sistemlere göre çok daha kolaydır. Ayrıca sisteme gerektiğinde uzaktan müdahale edilebilmektedir. Bir başka avantaj da sistemdeki parçalardan birinde arıza meydana geldiğinde diğer parçalar görevlerine devam edebilmektedir. Analog sistemlere göre ıp kamera sistemleri fiyat avantajı fazladır.