Türkiyenin İlk ve Tek İp Kamera Satış Sitesi
Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Yararlanın.
Eviniz veya işyerinizde en doğru kurulum için mutlaka keşif yaptırın, karlı çıkın!
Ana Sayfa  >  Faydalı Bilgiler  >  ipkamera
ipkamera

İpkamera, yüksek megapiksel çözünürlük sayesinde çok büyük görüntülerin elde edilmesini sağlayan cihazdır. Gelişmiş tarama özelliği sunan bu kameralarla görüntü tek bir seferde sağlanabilmekte, özellikle hareketli ortamlarda analog kameralarla kıyaslanmayacak ölçüde netliklerin yakalanması mümkün olmaktadır. Ağ kablosu üzerinden enerji alan bu kameralar, ek bir enerji kablosuna ihtiyaç duymamaktadır. Böylece kablo kirliliği ortadan kaldırılmakta, enerji tek noktadan sağlıklı bir şekilde dağıtılmaktadır. IP kameralar, görüntü, enerji ve kontrol amaçlı üç farklı kablo yerine tek bir kablo kullanılmakta, böylece kablolama maliyetleri ortadan kalkmaktadır. Kameralarda ses desteği vardır ve iki taraflı ses iletişimi mümkün olmaktadır. Ayrıca IP kameranın yanına hoparlör düzeneği konularak ortamdaki sesler duyulabilmekte, ayrıca ortama hitap edilebilmektedir.

 

Şifreleme Avantajı Yüksek Güvenlik Sağlar

 

İpkamera, şifreleme avantajı sunmaktadır. Analog sistemlerde kablonun kesilmesi mümkün olmakta, bu nedenle görüntüler başka kayıtlarla değiştirilebilmektedir. Oysa IP kameralardaki veri transferleri en gelişmiş şifreleme yöntemleri ile korunmaktadır. Bu sayede görüntülere izinsiz erişilmesi mümkün değildir. IP kameralarda görüntülerin deforme olması mümkün değildir. Bunun nedeni görüntünün tek bir kez kamerada dijitalleşmesidir. Bu kameralar esneklik sunmaktadır. IP kameraların elde ettiği tüm görüntüler NVR adı verilen Network Video Recorderlar ile yapılmaktadır. Bu nedenle de sistem üzerine sayısız kameranın yerleştirilmesi mümkündür. Ayrıca kamera eklendiğinde yeni bir kablonun kayıt yapılacak yere kadar çekilmesine de gerek bulunmamaktadır. Bu kameralar kolaylıkla monte edilebilmektedir. Uzaktan izleme ve uzaktan kayıt etme avantajı sunan bu kameraların cep telefonlarında, tablet bilgisayarlardan izlenebilmesi mümkündür. Ayrıca kameraları uzaktan kontrol edilme avantajı da bulunmaktadır.

 

Yüksek Çözünürlük Net Görüntü Sunmaktadır

 

İpkamera, görüntü kalitesi sunmaktadır. Yüksek çözünürlüğe sahip olan bu kameralar sayesinde ortam çok net olarak izlenebilmektedir. Gece görüş özelliğine sahip IP kamera kullanıldığında, karanlık noktaların izlenmesi de çok kolay olmaktadır. Kameralı güvenlik sistemlerinin en önemli parçası haline gelen IP kameralar, analog kameraların yerini almıştır. Bu kameralar, evlerde bebek izleme amaçlı da kullanılabilmektedir. Bu şekilde kullanılabilmesi için kameranın mevcut internet ağına bağlanması yeterli olmaktadır. Ortamın renkli olarak izlenebilmesine olanak sağlayan bu kameralarla tüm detaylar incelenebilmektedir.